Usługi ogrodnicze

Substraty do wysadzania roślin, czyli podłoża ogrodnicze

Prace ogrodnicze wymagają wykorzystywania profesjonalnych podłoży, które pozwolą osiągnąć znakomite efekty. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne i jakie rośliny można na nich uprawiać?

Podłoża ogrodnicze – sprawdź zawartość składników mineralnych

Zastosowanie odpowiedniego podłoża ogrodniczego pozwoli wyhodować bujną roślinność, dlatego niezwykle ważne jest dobranie specjalnych komponentów. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie pojawiła się bujna roślinność, której nie zniszczą negatywne czynniki atmosferyczne? W sklepach znajdziemy wiele rodzajów podłoży ogrodniczych, które zapewnią maksymalne efekty. Niektóre typy roślin wymagają szczególnych warunków – wtedy zalecane jest zapewnienie im mikroklimatu zbliżonego do naturalnego. Produkty dostępne na rynku tworzą np. ziemia liściowa, torf, nawozy mineralne, keramzyt. Ziemie odróżniają się od siebie właściwościami chemicznymi, zawartością składników mineralnych i skalą zasadowości.

Podłoża ogrodnicze – substraty wymagające i ekstensywne

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest współcześnie szalenie modne i pozwala rozkoszować się zielenią w środku miasta. Jeśli chcesz wyhodować tam imponujące gatunki traw i ziół, musisz wykorzystać specjalistyczny substrat. W sprzedaży dostaniesz substraty intensywne i ekstensywne. Pierwszy rodzaj podłoża stosuje się np. do wysiewu traw. Na substracie intensywnym można wysiewać również byliny. Wymaga on niesamowitej dbałości i nie może być zastosowany wszędzie. Duże obciążenie dachu jest kolejnym przeciwwskazaniem do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, substraty ekstensywne są stworzone do hodowania mniej wymagających roślin, takich jak trawy ozdobne, smagliczki i skalnice. Chcesz uprawiać rośliny które wytrzymają nawet ekstremalne warunki? Postaw na substraty ekstensywne. Możesz je wykorzystywać nawet na bardzo spadzistych powierzchniach.