lipotransfer Kielce, przeszczep tłuszczu
Uroda i kosmetyki

Na czym polega lipotransfer, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej

Współcześnie medycyna estetyczna żywiołowo się rozwija. Osoby, które podejmują decyzję o poddaniu się takim zabiegom, mają sposobność wyboru z licznych metod modelowania części ciała i redukcji zmarszczek. Jedną z nich jest lipotransfer, uważany za zabieg mało inwazyjny. Jest on wykorzystywany nie tylko w celach typowo estetycznych, ale pozwala on także na rekonstrukcję zdeformowanych tkanek między innymi u pacjentów po usunięciu piersi.

Lipotransfer redukuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej

Plusem lipotransferu, nazywanego także lipofillingiem, jest to, iż w czasie zabiegu pozyskuje się tkankę tłuszczową wprost od pacjenta, a następnie przenosi się ją w wybraną część ciała, której pragniemy dodać objętość. To znacznie zmniejsza (jakkolwiek, naturalnie, w pełni nie wyklucza) ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej. Z wykorzystaniem przeszczepu tkanki tłuszczowej można wykonać mnóstwo zabiegów estetycznych, począwszy od niewielkich zabiegów regeneracji skóry twarzy oraz szyi, po zabiegi obejmujące większe rejony ciała, jak ujędrnienie oraz modelowanie piersi lub pośladków. Uniwersalność lipotransferu przejawia się też tym, że wykorzystuje się go celem rekonstrukcji deficytów tkanek oraz eliminowania blizn, jak również w ginekologii estetycznej, np do kształtowania wzgórka łonowego. Kolejnym znaczącym atutem lipofillingu jest niezaprzeczalnie trwałość zdobytych za jego sprawą rezultatów.

Lipotransfer – skąd zazwyczaj pobiera się tkankę tłuszczową?

Nie każda osoba, która pojawi się w klinice medycyny estetycznej z zamierzeniem poddania się lipofillingowi, będzie dopuszczona do tego zabiegu. Lekarz specjalista na podstawie aktualnych wyników badań analizuje wnikliwie sytuację zdrowotną każdego pacjenta. Przeszczepu tkanki tłuszczowej nie wykonuje się np. u ciężarnych kobiet, u osób, u których wykryto raka i u cierpiących na niewydolność nerek, nadciśnienie, nieprawidłowe krzepnięcie krwi oraz choroby układu krążenia. Jak wygląda zabieg lipofillingu? Na pierwszym etapie w znieczuleniu punktowym pozyskuje się od pacjenta tkankę tłuszczową z rejonu brzucha, bioder bądź pośladków. Z pobranego materiału oddziela się frakcję tkanki bogatą w komórki macierzyste i transferuje się ją w te obszary ciała, którym chcemy podnieść objętość. Zazwyczaj są to dłonie i policzki.

Dane adresowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]