Szkolnictwo

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Sprawdź Adobe Photoshop kurs na digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od dłuższego czasu próbują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już jedynym warunkiem, aby znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, dlatego że te sektory rozrywki na etapie kreowania postaci czy świata przedstawionego korzystają głównie z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Wiedząc o tym mnóstwo młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Istnieje wiele programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że służył głównie jako software do obróbki fotografii, szybko został głównym narzędzie artystów oraz game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały inne podobne programy, jak między innymi GIMP, Affinity Photo czy Krita, w których dzięki zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane gwaszem, farbami akrylowymi bądź akwarelą. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania nieudanych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz nigdy uzupełniać!

Digital painting – kurs pod okiem instruktora

W praktyce uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze kroki można postawić samemu, niemniej jednak aby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać wszelkie funkcje oprogramowania i przydatne triki wykorzystania pędzli, zalecamy zapisać się na kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstaw funkcjonowania programu. Ważne jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]