Szkolnictwo

Kurs rysunku architektonicznego dla przyszłych studentów architektury

Sprawdź informacje o kursie rysunku architektonicznego

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromną popularność ma wpływ dużo elementów – przede wszystkim fakt, że są to bardzo ciekawe studia oraz szansa na i wciągającej pracy po ich ukończeniu. By dostać się na architekturę należy jednak nie tylko udowodnić się znajomość najistotniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale też umiejętnością rysowania. Jeżeli nią nie dysponujemy, przed egzaminami wstępnymi dobrze jest ukończyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotowanie do egzaminu

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają kompleksowe przygotowanie do egzaminu na studia. Kurs ten jest adresowany do osób dysponujących przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć cztery godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje uczestnikom praktyczną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, jak również architektonicznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W czasie kursu przyszli architekci pracują nad jednym rysunkiem, a prowadzący pomaga im stworzyć pracę, która uzyska pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – ćwiczenia praktyczne i próbny egzamin

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko nauka rysunku, ale także porady specjalistów, które pozwolą przygotować się lepiej do egzaminów – między innymi na temat tego, jak stworzyć solidne portfolio na każdą z uczelni (na przykład te w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku lub za granicą). Uczniowie mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego dowiedzą się, co czeka ich w przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą również dla swoich słuchaczy lekcje historii sztuki – te wiadomości okaże się nieodzowna na egzaminie i w toku studiów.

Dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]