Szkolnictwo

Kurs modelowania 3D – kto na nim skorzysta?

Kurs modelowania 3D - tutaj poznasz aktualną ofertę.

Świat rysunku nieprzerwanie się przekształca i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne metody preferując wykonywanie swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Komputery dają artystom nie tylko swobodę wykonywania ilustracji 2D, ale także modelowania obiektów 3D. Rozpoczęcie przygody z modelowaniem 3D nie generuje w tej chwili ogromnych wydatków – można bowiem pobrać program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia animacji i obrazów 3D, a który jednocześnie jest całkiem bezpłatny.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego dydaktyka

Obsługi każdej aplikacji można nauczyć się na własną rękę, niemniej jednak proces ten ciągnie się wówczas dłużej i nieraz jest niezmiernie męczący. Właśnie dlatego partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie dużo korzyści głównie tym, którzy dopiero odkrywają program Blender 3D. Oswajanie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy nakładanie przeróżnych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt przebiegnie szybciej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem znającego program dydaktyka. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez kursanta pokazując detale, które wymagają poprawy i podpowiadając ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w przypadku każdego kursu najlepiej, aby odbywał się on w jak najmniejszych zespołach, co da pedagogowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność poważana w w branży gier wideo i filmowej

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dziś zdolnością poszukiwaną i docenianą w szczególności w branży filmowej, gier wideo i projektowej. Opanowanie programu Blender 3D daje zatem dużo nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu można stworzyć wstępne profesjonalne dzieła, które później można bez skrępowania uwzględnić w swoim portfolio. Nie oznacza to natomiast, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo m.in. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników tego typu kursów to po prostu miłośnicy animacji i artyści pragnący poszerzyć swoje obecne umiejętności czy też spróbować nowych form ekspresji.

Dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]