Ciekawostki i porady Podróżowanie Strony internetowe w sieci

Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

Zainteresowany fajnmi miejscami w Małopolsce? Skieruj się tutaj.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz trudno odnaleźć się w gąszczu informacji o najciekawszych atrakcjach i planowanych imprezach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o interesujących miejscach w Małopolsce?

Aby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Podróżnicy organizujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której ekspresowo wyszukają zabytki i galerie, motele, hotele i schroniska młodzieżowe oraz Centra Informacji Turystycznej położone w miastach województwa. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Dodatkowo dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi zamek na Wawelu, piękno miejscowego folkloru oraz atrakcje narciarskie.

Strona o atrakcjach w Małopolsce nie pomija cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy innych górskich miejscowości. Newsy znajdujące się na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niezwykle wartościowy dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie podróży po Polsce.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego