Ciekawostki i porady Podróżowanie Strony internetowe w sieci

Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Sprawdź ładne miejsca w Małopolsce na visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, zatem zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w setkach informacji o godnych odwiedzenia atrakcjach oraz planowanych eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Ciekawe miejsca w Małopolsce – poznaj stronę stworzoną specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w serwisie? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której ekspresowo wyszukają motele, hotele i kempingi, Centra Informacji Turystycznej, a także zabytki i muzea zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Co ciekawe, dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. atrakcje narciarskie, czar parków krajobrazowych i narodowych czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Spis ambasad i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych tatrzańskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Nadzwyczaj pomocna dla obcokrajowców jest też sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe słowa i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie pobytu w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego