Strony internetowe w sieci Zagadnienia informatyczne

Nie spamuj – o nienaturalnych linkach przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące są najistotniejszym motywem, przez który na naszą stronę internetową może zostać zastosowany filtr Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych groźnych kar?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to stosowanie przesadnej liczby odnośników kierujących odbiorców na naszą stronę internetową. Naruszają one reguły naturalnego linkowania ustalone przez grupę Google, gdyż manipulują pozycją strony w przeglądarce. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące stosowane są pod postacią tekstów promujących przepełnionych sztucznymi frazami. Szerzy się też proces kupowania linków, co jest zakazane. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, kiedy nierzetelne metody zostaną ujawnione, a to wiąże się natychmiastowym obniżeniem jej lokalizacji w przeglądarce, czsem aż o 40 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Trzeba podkreślić, że kiedy na adres www będzie założony filtr w Google za nienaturalne linki, mamy prawo ubiegać się o reaktywowanie normalnej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie daje pełnego powodzenia. Wyślijmy zapytanie do specjalistycznej agencji pozycjonującej, jeśli chcemy zwielokrotnić szansę na sprawne usunięcie filtrów. Specjaliści momentalnie zdiagnozują rzeczywistą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko prestiżowym firmom.