Podróżowanie Sport, hobby, rekreacja

Trekkingi – nie tylko dla alpinistów

Więcej na temat trekkingi Himalaje na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po najwyższych górach kojarzymy szczególnie z naprawdę doświadczonymi alpinistami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są zazwyczaj specjalistyczne umiejętności – w wielu górach wytyczono bowiem trasy, z którymi upora się dowolny turysta – jeżeli oczywiście posiada właściwe sprzęty, tj. kijki gwarantujące przyczepność na nierównych szlakach i buty z przyczepną podeszwą. Na najtrudniejszych fragmentach niezbędna będzie też pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten powie, jak używać dodatkowego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy więc będzie on niezbędny? W jakich górach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Akcesoria do trekkingu

Trekkingi bywają czasem organizowane w naprawdę technicznym obszarze, co sprawia, że potrzebne okazują się sprzęty umożliwiające przejście trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, ponieważ zapewnią przyczepność nawet na ośnieżonych trasach – a na wysokich szczytach spotkać je można także wiosną. Na wysokich podejściach pomocny okazuje się również czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne będą właściwe kwalifikacje – dlatego nieobyci klienci na trekkingi muszą udać się wraz z instruktorem, który powie nam, jak bezpiecznie przebyć trasę.

Trekkingi w Europie oraz w pozostałych miejscach

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie najbardziej interesujących miejsc na świecie, które zazwyczaj okazują się niedostępne dla większości gości. Najczęściej organizowane są w wysokich górach – polscy turyści często wyjeżdżają w pobliskie Tatry, a poza tym do Włoch oraz na skandynawskie fiordy. Dużym zainteresowaniem wśród fanów trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy mają już jakieś doświadczenie w chodzeniu po górach mogą natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam między innymi u podnóża Broad Peak oraz Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]