Podróżowanie Sport, hobby, rekreacja

Trekking w Tanzanii – wycieczka na Kilimandżaro

Co trzeba wiedzieć o Kilimandżaro wycieczka?

Wspinaczka na wierzchołki gór to pragnienie licznych globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Silnych doznań bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiego powodu warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m nad poziomem morza. Turystów wabią zwłaszcza niesamowite krajobrazy, możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – z uwagi na dużą wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmienna pogoda sprawia, że dotarcie na szczyt masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą wyróżniać się znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się również zrobić zapas medykamentów przeciw malarii. Przed rozwojem choroby uchroni też należyta profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających owady, a także zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]