strój sportowy dziecięcy
Sport, hobby, rekreacja

Stroje sportowe – dla dzieci to coś więcej niż odzież

Uprawianie sportów zespołowych jest zdaje się ulubioną zabawą młodzieży, bo mogą wtedy przebywać z kolegami, a równocześnie bawić się na wolnym powietrzu. Dla wielu z nich jednakże gra jest nie tylko zabawą, ale również w wielu przypadkach łączy się z pragnieniem sukcesów jako profesjonalny sportowiec. Dlatego też w ostatnim dziesięcioleciu można dostrzec znaczne zainteresowanie dzieci dostaniem się do szkoły o profilu sportowym czy grą w miejscowych klubach dla młodzików. Dla początkujących sportowców potrzebny będzie zatem odpowiedni strój sportowy.

Identyczne stroje sportowe dla dzieci – błyskawicznie spajają zespół

W zawodach indywidualnych strój sportowy ma zwłaszcza znaczenie pod względem wygody treningu i dobrania ubrania do konkretnej pogody. Sportowiec dobierają odzież oraz buty tak, aby zwiększały efektywność ich ćwiczeń. Jednak w sporcie drużynowym identyczne stroje sportowe mają specjalne podłoże psychologiczne, które szczególnie mocno oddziałuje na młodych zawodników. Jednolity strój sportowy powoduje, iż zespół szybko się cementuje – zawodnicy już po paru pierwszych rozgrywkach odczuwają mocniejszy związek z przyjaciółmi ze składu. Mają w ten sposób świadomość partycypacji w większej całości, z tej przyczyny z większym zapałem biorą się za powierzone na boisku zadania, nieważne jaką pozycję w drużynie zajmują. Prócz tego, nadruk na t-shircie nazwisk zawodników oraz nadanie im ich własnych numerów znacznie podnosi pewność siebie u młodych sportowców.

Nastolatki należące do drużyny w szkole bądź w klubie sportowym w wielu przypadkach pochodzą z rodzin o różnorodnym statusie materialnym, co może być widoczne w ich powszedniej odzieży. Jeżeli drużyna zatroszczyła się zamówienie jednakowych strojów sportowych i obuwia dla swoich zawodników, te dysproporcje nie są tak namacalne – w czasie meczu dla ich instruktora liczą się przecież tylko ich zdolności. Mówiąc o finansach wypada napomknąć też, że zamierzenie zakupu strojów piłkarskich dla większej grupy daje zauważalne oszczędności, ponieważ przy dużych zamówieniach sklepy nierzadko proponują zniżki.

Dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]