Podróżowanie Sport, hobby, rekreacja

Najpopularniejsze trasy wypraw górskich

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wypraw? Nie wahaj się! Zajrzyj na http://bit.ly/2VUkXh7

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i przemierzaniu trudnych technicznie szlaków. Nic więc dziwnego, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowy poziom trudności szlaków powoduje, iż każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopotów może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Organizacja zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane trudności mogą stać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo oddalonych od Polski. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób przygotowujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie oznacza jednak, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane kierunki

Silnym zainteresowaniem wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek z uwagi na wysoki poziom trudności i spore koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na te rejony. Znacznie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Poza tym polskie firmy organizują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]