Podróżowanie Sport, hobby, rekreacja

Kochasz góry? Sprawdź się na trekkingach w Himalajach

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą wycieczki w Himalaje? Nie zwlekaj! Wejdź na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wraz z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływ na to ma mnóstwo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić również o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie te góry stanowią pole rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na wstępie warto podkreślić, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Problemy powoduje też sama organizacja wyjazdu – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje bądź Karakorum sporadycznie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te góry leżą poza ich zasięgiem, bowiem często organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]