Podróżowanie Sport, hobby, rekreacja

Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Co warto wiedzieć o Dolomity trekking?

Entuzjaści czynnego wypoczynku na pewno przebyli większość szlaków trekkingowych w naszym kraju wyznaczonych w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Bez wątpienia wywołują one zachwyt, lecz osoby chętnie uprawiające ten rodzaj aktywności z czasem pragną przeżyć ponownie ekscytację płynącą z wypraw po mało znanym sobie terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z tras w Polsce, jeżeli można podziwiać olśniewające widoki we włoskich Dolomitach?

Dolomity – pasmo górskie wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski położony w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się sporą ilością baszt skalnych, ostrych grani i stromych turni, które w ciągu dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najpiękniejszych pasm górskich starego kontynentu (o ile nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, że w 2009 r. dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i bardzo spadziste stoki, oznaczono w nich także wiele bezpiecznych szlaków, z którymi da sobie radę zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

Szczyty Tre Cime i Brenty – co warto zobaczyć podczas trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu z pewnością oczaruje przejście przez Dolomity po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych zaopatrzonych w stalowe liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy przeszli szkolenie z zasad asekuracji, a także procedur przemieszczania się po takim szlaku. Doświadczeni i posiadający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po graniach Brenty, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości turystów fizycznie bardzo trudna, jednak ten, kto weźmie w niej udział z pewnością jej będzie ją pamiętał przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w atrakcyjny sposób zimowe miesiące, przemierzając mniej strome tereny na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Dolomiti di Sesto i Tofanów.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]