Podróżowanie Sport, hobby, rekreacja

Co musisz wiedzieć zanim weźmiesz udział w trekkingu górskim

Nie zwlekaj! Wybierz świetną ofertę trekkingu w dobrej cenie.

Wycieczki w góry mogą przybierać rozmaite formy. Od krótkich przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach plasujących się wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. By podjąć się trekkingach, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Niemniej jednak w zamian za nieraz olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się nieziemskimi widokami.

Trekkingi – dobierz stosowny stopień trudności do swojej kondycji

Stopień trudności jest zależny od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Eksperci rozróżniają trzy stopnie trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do większej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej i co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla uczestników ze świetną kondycją, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich gór i radzącym sobie z użyciem sprzętu, jak również przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków obozowania w toku wielodniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem szczycą się Karpaty Wschodnie, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu powinny z kolei spróbować swoich sił podczas wycieczki w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]