Rozrywka i hobby Sport, hobby, rekreacja

Alternatywa dla kajaków – rafting po Dunajcu

Wypoczynek na rzekach kojarzymy przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży, który jest w Polsce popularny od ponad wieku i w dalszym ciągu znajduje kolejnych zwolenników. W ostatnich latach doczekał się jednak poważnego rywala. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Daje on dużo większe emocje od pływania kajakiem, a zarazem umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się widokami nieosiągalnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Osoby decydujące się na rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług przystosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednakże umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ na Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Aby sprawnie stawić czoło bystremu nurtowi i przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i cenić sobie aktywne, również nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują wspaniałe widoki. Rafting Dunajcem to idealna sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca przynależą wszak do najbardziej interesujących krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet całej Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to również świetna opcja dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż szlak obfitujący w liczne przeszkody i zakola dostarczy wielu niezapomnianych emocji.