Branża budowlana Robienie zakupów

Zwiększ odporność drewna – stosuj środki do impregnacji drewna

Kup środki do impregnacji drewna

Środki do ochrony drewna to produkty używane zarówno do mebli umieszczonych wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i dlaczego należy konserwować nimi meble?

Środki do impregnacji drewna – wykorzystanie

Drewno jest materiałem, który nadaje wnętrzu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec często używany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (podłogi, balustrady, okładziny na schody). Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna chronią surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez wiele lat. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie metody umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi meble ogrodowe, huśtawki, deskę tarasową, a także wiele innych elementów. Z kolei preparaty wykorzystywane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im olśniewający blask, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, że podłoga jest bardziej wytrzymała na zużycie i zniszczenia. Należy niemniej jednak pamiętać, że drewniane podłogi należy pielęgnować w stosowny sposób – myć przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]