Robienie zakupów

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Jeśli chcesz zamówić środki do dezynfekcji, koniecznie sprawdź verdeavis.pl

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają zachować czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Dlaczego należy się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich zawartość

Dostępne na rynku środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na organizm człowieka. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne drobnoustroje. W skład środków dezynfekujących najczęściej wchodzi poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, a także wiele innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, żele, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych) oraz płyny w sprayu.

Zastosowanie środków antyseptycznych

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – laboratoriach, na stołówkach, w kuchniach czy w placówkach medycznych, gastronomicznych. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania blatów, podłóg, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują także zastosowanie przy myciu krajalnic, sztućców, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]