Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Zastosowanie shuttersów w salonie i w sypialni

Sprawdź shuttersy w sypialni na skyshutters.pl/realizacje/.

Shutters, a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Ale ten moduł osłony okiennic można wykorzystać również w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym świetnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż modne teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne zastosowanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą pełniły podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu pięknie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie ludzie spędzają sporą część dnia, jak również podejmują tu gości. Z tego powodu warto zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale również komfortowy. Opcja ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wnikającego do salonu, co umożliwia m.in. częściowe jego ściemnienie, kiedy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego przyciemnienie, jeśli chcemy włączyć serial.

Shuttersy w sypialni – regulacja ciepła

Możliwość kontroli wnikania światła do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże z jeszcze innego powodu – dzięki nim da się skutecznie regulować temperaturę pokoju, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niską temperaturę. Ponadto okiennice typu shutters skuteczniej odgradzają od donośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Gromadzi się na nich mniej kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich czyszczenie jest wyjątkowo proste i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale sprawdzą się także w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]