Bezpieczeństwo Robienie zakupów

Zamki do drzwi – pierwsza linia ochrony Twojego domu

O tym, że o bezpieczeństwo mieszkania należy dbać wszystkimi możliwymi środkami, nikomu nie musimy przypominać. Jednym z najważniejszych dla ochrony mienia przed złodziejami jest zamek drzwiowy, który powinien być na tyle wytrzymały by maksymalnie utrudnić lub uniemożliwić nieproszonym gościom wejście do naszego domu. By ten spełnił swoje zadanie, musi być wykonany z materiałów najwyższej jakości i mieć odpowiednią konstrukcję. Jak zatem wybrać zamek do drzwi, a jak do tych założonych wewnątrz domu?

Zamki do drzwi wejściowych

Z uwagi na bezpieczeństwo w drzwiach wejściowych należy zamontować dwa zamki. Do drzwi zewnętrznych przeznaczone są przede wszystkim zamki wpuszczane, zapewniające doskonałą ochronę przy jednoczesnym zachowaniu walorów wizualnych drzwi. Poza tym na drzwiach wejściowych musi znaleźć się dodatkowy zamek pomocniczy – może to być zarówno kolejny zamek wpuszczany, jak i model montowany na skrzydle. W trosce o naszą wygodę, możemy także wyposażyć się we wkładki bębenkowe obsługiwane kluczem master key, który otwiera kilka zamków.

Zamki drzwiowe do mieszkania

Niższe wymagania możemy mieć w stosunku do zamków wewnętrznych (chodzi tu zarówno o zamki do mebli, jak i zamki do drzwi łazienkowych czy do sypialni). Podstawowe zadanie, jakie mają tego typu zamków do drzwi to zapobieganie przypadkowemu otwarciu i zapewnienie prywatności. Przy ich wyborze warto więc kierować się przede wszystkim ich wyglądem (powinien być dopasowany do wystroju wnętrza), funkcjonalnością i prostotą konstrukcji, umożliwiającą samodzielne wykonanie napraw.