Robienie zakupów Sport, hobby, rekreacja

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Dowiedz się, gdzie zamówić toczek do jazdy konnej

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, przez sporą prędkość oraz wysokość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej dostępne są dwa typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak solidnej protekcji jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie certyfikaty oraz umożliwiać regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask jeździecki nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]