Robienie zakupów

Środki do dezynfekcji – rodzaje i zastosowanie

Dowiedz się, gdzie kupić mydło dezynfekujące

Aż 5 milionów bakterii może bytować na każdym centymetrze kwadratowym skóry dłoni. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się wirusy, bakterie i pasożyty powodujące groźne schorzenia. Z tej przyczyny higiena rąk jest koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to wystarczający rezultat, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie użycie dużo efektywniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – gdzie jest stosowany

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Regularnie używane jest w placówkach medycznych – przychodniach, gabinetach dentystycznych czy szpitalach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też zatrudnieni w gastronomii – zwłaszcza po przyrządzaniu potraw z jajek, mleka oraz mięsa (przede wszystkim z drobiu), bo te artykuły spożywcze w stanie surowym nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących komórki drobnoustrojów – najczęściej jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają również postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w kieszeni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko wyposażonych w fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]