Branża budowlana Robienie zakupów

Rynny metalowe i plastikowe – orynnowanie dachu

Zobacz, gdzie zamówić rynnę plastikową, wejdź na www.regamet.pl.

Systemy dachowe składają się z szeregu elementów. Wśród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz komfortu użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej zbieraniem się. Nie powinniśmy więc lekceważyć doboru prawidłowych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie niełatwe i wymagające fachowej wiedzy oraz wprawy – podobnie jak zakładanie systemów rynnowych. Co w takim razie winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Systemy rynnowe – z jakich modułów są tworzone?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z wszelkiego przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa deszczówka opadająca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy dachu – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny metalowe, PCV lub plastikowe – co kupić?

W asortymencie hurtowników znajdziemy systemy rynnowe wyprodukowane z kilku materiałów – głównie z metalu tworzyw sztucznych. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki budynku i tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na opady. Decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania warto zatem skonsultować ze specjalistą.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08