Bezpieczeństwo Robienie zakupów

Rodzaje rękawiczek ochronnych i kto je produkuje

Dowiedz się więcej o rękawicach do rzeźni na https://tinyurl.com/ygm325dd.

Dłonie są częścią ciaław szczególności wystawioną na różnorodne skaleczenia w trakcie wypełniania licznych czynności zawodowych. Z tego powodu wynika zatem wymóg ich zabezpieczenia efektywnymi środkami, takimi jak między innymi właściwie dopasowane do charakteru pracy rękawice ochronne.

Detergenty, żrące środki chemiczne – przed tym chronią rękawice ochronne

Wyróżnia się 3 kategorie rękawiczek ochronnych, pośród których kategoria I oznacza, iż rękawice ochraniają dłonie w warunkach niewielkiego zagrożenia skaleczeniem rąk, natomiast kategoria III to już rękawice do zastosowania w środowisku wysokiego ryzyka, między innymi w czasie pracy ze skoncentrowanymi detergentami lub środkami chemicznymi zdolnymi zranić skórę (np. z acetonitrylem, z roztworem amoniaku czy z octanem etylu), nadzwyczaj niską temperaturą czy też groźnymi czynnikami biologicznymi. Obligacją pracodawcy jest wobec tego dostarczenie zatrudnionym strojów ochronnych prawidłowo dopasowanych do specyfiki wykonywanej przez nich pracy. Dlatego przed kupnem rękawiczek ochronnych konieczne jest oszacowanie, czy dany produkt ochronny posiada certyfikaty potwierdzające spełnianie wskazanych norm technicznych, a więc czy zabezpiecza on przed występującymi w zakładzie pracy czynnikami. Dane o skali ochrony zazwyczaj wskazane są na rękawicach pod postacią prostych do zrozumienia piktogramów.

Gdzie zamówić rękawice ochronne robocze, stalowe czy jednorazowe?

Jednym z uznanych krajowych producentów oraz dostawców rozmaitego rodzaju rękawiczek ochronnych i jednorazowych jest sieradzka spółka Global Food Hygiene, która w swoim asortymencie dysponuje rękawicami spełniające kryteria wszystkich wspominanych powyżej wyżej kategorii. Są to między innymi rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni wyprodukowane z odpornej stali nierdzewnej, które chronią dłoń i przedramię pracownika, rękawice robocze powlekane nitrylem, lateksem lub poliuretanemktóre zauważalnie usprawniają chwytność i charakteryzują się wysoką odpornością na przetarcia, a także rękawiczki z bawełny, które chętnie stosuje się w sektorze spożywczym ewentualnie jako wkład pod inne, stalowe rękawice, które byłyby w stanie uszkodzić skórę. Oczywiście w ofercie Global Food Hygiene nie brak również obszernego wyboru rękawiczek foliowych z polietylenu (też modelu z zarękawkami) oraz jednorazowych, niepudrowanych rękawic nitrylowych i lateksowych, które są praktycznie niezbędne w branży medycznej, kosmetycznej oraz spożywczej.

Dane adresowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]