kontenery otwarte, kontenery stalowe
Branża budowlana Robienie zakupów

Rodzaje kontenerów budowlanych

Kontenery na odpady pełnią bardzo ważną funkcję w czasie wykonywania robót remontowo-budowlanych – pozwalają na zgodne z prawem usunięcie pozostałości po demontażu stolarki, skuwaniu płytek i pozostałych czynnościach. Jakie kontenery budowlane są dostępne na rynku? Gdzie można je zamówić?

Kontener budowlany – postaw na najwyższą jakość

Na rodzimym rynku wytwórstwem pojemnych i wytrzymałych kontenerów stalowych zajmuje się spółka Ekombud – w jej ofercie dostępne są m.in. kontenery na złom oraz kontenery na gruz. Te rodzaje pojemników używają nie tylko firmy remontowe, ale też przedsiębiorstwa usług komunalnych, podmioty zajmujące się użyczaniem kontenerów stalowych czy Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tzw. PSZOKi, które oprócz resztek wytwarzanych w gospodarstwach domowych, przyjmują także złom, gruz ceglany i betonowy oraz wszelkiego typu pozostałości po remontach.

Kontenery wykorzystywane na budowach – rodzaje

Na rynku możemy wybierać ze sporej ilości rodzajów pojemników na odpady. Są kontenery stalowe, pojemniki wyposażone w zwijaną plandekę, muldy asymetryczne i symetryczne, kontenery otwarte, z pokrywą oraz wiele innych modeli. Pośród dostępnych na rynku kontenerów wykorzystywanych w budownictwie najchętniej używane są modele hakowe, samowyładowcze, a także rolkowe. Kontener hakowy może znaleźć zastosowanie na budowie lub w zakładzie produkcyjnym. Zależnie od potrzeb można wyposażyć się w kontener otwarty lub posiadający pokrywę. Na placach budowy często stosowane są także kontenery do przewozu materiałów sypkich – głównie są to modele samowyładowcze, gdyż można je błyskawicznie opróżnić.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]