ochraniacze dla konia
Robienie zakupów Sport, hobby, rekreacja

Przeznaczenie ochraniaczy dla koni

Ci, którzy po prostu nie są zainteresowani jeździectwem, często są zaskoczone, iż nogi koni trzeba zabezpieczać ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego typu jest niesłychanie szeroki i na rynku dostępnych jest wiele ochraniaczy dla koni wykonanych z rozmaitych tworzyw. To powoduje, że także wprawni jeźdźcy miewają nieraz problem z ich wyborem.

Ochraniacze dla koni – zamów typ pasujący do czynności, w której uczestniczy zwierzę

Najważniejszym kryterium wyboru ochraniaczy, które należy nałożyć zwierzęciu, jest typ aktywności, jaką w danej chwili podejmuje koń. Jest dużo wariantów ochraniaczy: skokowe, ujeżdżeniowe, crossowe, rajdowe, stajenne, transportowe oraz specjalistyczne, a każde z nich posiada inną rolę. Przykładowo, ochraniacze ujeżdżeniowe obniżają prawdopodobieństwo wystąpienia urazów mechanicznych, stłuczeń, a nawet skaleczeń, które niekiedy mogą przydarzyć się w czasie ćwiczeń ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego rodzaju świetnie pochłaniają dynamikę uderzenia, a jednocześnie podtrzymują staw pęcinowy. Z kolei ochraniacze skokowe charakteryzują się mocną budową skoncentrowaną na zakryciu boków oraz tylnej powierzchni kończyny zwierzęcia, co osłania ją w przypadku zderzenia z drążkiem przeszkody. Ochraniaczami transportowymi zaś zabezpiecza się nogi koni sportowych, które ze względu na udział w rozlicznych konkursach jeździeckich przewożone są regularnie po setki kilometrów od stadniny. Muszą one być wytworzone z tworzyw, które nie będą powodować uszkodzeń skóry nawet w czasie dalekiej podróży. W sklepach jeździeckich kupisz także kaloszki dla konia, które zaprojektowano dla zwierząt, które się ścigają. Kaloszki zabezpieczają piętkę koni.

Ochraniacze dla konia – z jakich tworzyw są wytwarzane?

Jeźdźcy poszukujący ochraniaczy dla konia zderzą się z nadzwyczaj obszerną ofertą artykułów, różniących się od siebie zarówno materiałem, z których są wytworzone, jak ceną. Naturalnie, najbardziej ciekawe wizualnie są ochraniacze ze skóry, lecz trzeba o nie stosownie troszczyć i pielęgnować je po każdym użyciu, w przeciwnym wypadku stosunkowo szybko przyjdzie nam kupić nowe. Inne surowce, z których produkuje się ochraniacze, to trwały i lekki neopren oraz inne tworzywa sztuczne. W sklepach sprzedawane są również gumowe kaloszki dla koni.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]