W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak wiele rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie materiały można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?
Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie
Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, stare płytki parkietowe lub ceramiczne, jak również zdemontowane elementy stolarki otworowej – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do składowania odpadów w płynnych lub półpłynnych idealne są kontenery uszczelniane.
Kontenery plandekowe – na śmieci znacznych gabarytów
Do przewożenia ładunków o dużych rozmiarach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla firm transportowych i magazynów.
Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia
Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail:
[email protected]