Branża budowlana Robienie zakupów

Popularne pokrycia dachowe – blacha na dach

Chcesz kupić blachodachówkę? Wejdź na www.regamet.pl

Blachy dachowe to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Bez wątpienia znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich idealny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blachodachówka to również bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jednorodzinnych oraz wielorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, aby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najistotniejsze, naprawdę trwałe.

Blacha dachowa – cechy i zalety

Blacha dachowa wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Istotne okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich główna okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Właściwie dobrane powłoki lakieru są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że zachowują one swoją estetykę nawet po wielu latach od założenia. Żeby jednak cieszyć się tymi zaletami, blachodachówkę warto kupować w przetestowanych miejscach – najlepiej wprost od producenta.

Blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy stawianiu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08