Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Pomysły na zastosowanie rolet dzień i noc

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to również świetny pomysł na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do gabinetu, sypialni lub pokoju dziecka, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – mini, standardowym lub na wymiar.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych barwach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy w jednym kolorze, a innych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Właściwie dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Średni poziom zaciemnienia zagwarantuje mini roleta dzień noc, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których nadmiar światła może przeszkadzać w odpoczynku lub drzemce, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, dzięki której będzie możliwa regulacja natężenia światła lub zaciemnienia, przykładowo, podczas wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią także rolę dekoratywną. Szerokie spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo powodują, że wnętrze może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: skorzystaj z rolet dzień noc, jeśli chcesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.