Cechy bezpiecznych pluszaków dla noworodków i niemowląt
Robienie zakupów

Pluszaki dla najmłodszych dzieci – jak znaleźć te najlepsze?

Maluchom już od pierwszych sekund życia towarzyszą wszelkiego typu zabawki. W rzeczy samej najbardziej lubiane są szczególnie te, które brzdąc może przytulać i z którymi częstokroć tworzy mocną emocjonalną więź. O tym, jak intensywna jest więź malucha z zabawką, stanowi to, że większość z nas pamięta swojego ukochanego misia bądź lalkę z okresu dzieciństwa, a prawdopodobnie do tej pory je ma jako sentymentalną pamiątkę.

Czym muszą wyróżniać się pluszaki dla noworodków oraz niemowląt?

Niemowlęta i noworodki nie są w stanie bawić zabawkami. Nieraz zakupione z okazji narodzin dzieci misie oraz lalki przez wiele tygodni pełnią funkcję zaledwie elementu dekoracji pokoju dziecka. Nie świadczy to natomiast, iż dziecko nie ma z nimi kontaktu każdego dnia, bowiem od razu stymulują one jego zaciekawienie. Maluch sięga po nie podczas zabaw z rodzicem i usypia w ich towarzystwie w łóżeczku. W związku z tym, zabawki dla noworodków oraz niemowląt powinny wyróżniać się najwyższym stopniem bezpieczeństwa.

Maskotki oraz lalki dla niemowląt nie powinny posiadać twardych części, nade wszystko tych małych (m.in. oczu lub guziczków), które łatwo mogłyby się poluzować i które maluch mógłby wsadzić sobie do buzi i połknąć. Mając na uwadze zdrowie dziecka należy nabywać zabawki, które wyprodukowane są z surowców nierecyklingowanych oraz takich, które nie powodują alergii. Przed kupnem koniecznie należy upewnić się, czy zabawka spełnia odpowiednie normy bezpieczeństwa (symbol CE), a także czy jest przystosowana dla noworodków i niemowląt. Takie akcesoria i przytulanki dla dzieci są oznakowane jako 0+.

Zabawki dla najmłodszych a sensoryka

Pierwsze miesiące życia malucha są niezmiernie istotne dla jego optymalnego rozwoju. To czas, w którym maluch kształtuje swój zmysł słuchu i dotyku, poznaje kolory, a także ćwiczy chwytanie i upuszczanie rozmaitych przedmiotów. By wspomagać rozwój sensoryczny najmłodszych, zabawki dla niemowląt na ogół charakteryzują się wyrazistą kolorystyką i posiadają sterczące elementy, które bez problemu złapią malutkie ręce malucha lub które wydają delikatne dla ucha brzmienia (na przykład szelest). Interesujące są także pluszaki, które rozwijają zmysł dotyku dziecka – mogą być wykonane z tkanin o rozmaitej teksturze lub mają moduły o odmiennym stopniu miękkości.

Śpiące niemowlę z króliczkiem Galerii Bukowski
Śpiące niemowlę z króliczkiem Galerii Bukowski

Pluszaki dla najmłodszych w sklepie Galeria Bukowski

Wyjątkowe zabawki dla noworodków i niemowląt na w swojej ofercie Galeria Bukowski, producent szytych odręcznie misiów oraz przytulanek dla maluchów w dowolnym wieku. W dziale dla najmłodszych dostępnych jest kilka rodzajów indywidualnie opracowanych zabawek, w których bez wątpienia zakocha się każde dziecko. W sklepie można nabyć między innymi maskotki z serii The Happy Family, które pobudzają zainteresowanie maluchów swoją nieszablonową kolorystyką, jak również wydające niezmiernie subtelne odgłosy pluszowe grzechotki, puszyste w dotyku i dostosowane do dłoni kilkutygodniowych dzieci. Pomocne na co dzień są kocyki-przytulanki, na których można kłaść niemowlę w czasie zabawy. Mają one odstające elementy aktywizujące zainteresowanie maluchów i przystrojone są główkami przeróżnych zwierzątek, dlatego mogą również być przytulanką (to tzw. comfort blanket).

Niepowtarzalną serią zabawek są maskotki z kolekcji Ziggy – są to niedźwiadki przebrane za inne zwierzaki. Za ich sprawą rodzice spędzą mnóstwo godzin na ciekawej zabawie z dzieckiem, np. pokazując mu, jak zwierzak przeistacza się w kilka sekund w zupełnie inną przytulankę. Odrębny dział w sklepie są z kolei misie idealne na podarek z okazji narodzin, chrztu czy obchodzenia pierwszych urodzin dziecka.

Wszystkie zabawki i pluszaki dostępne w w Galerii Bukowski są zgodne z surowymi normami bezpieczeństwa, a ich utrzymanie w czystości jest nader łatwe – można prać je w pralce lub ręcznie. przytulanki z wyszywanymi oczami są bezpieczne do zabawy już od pierwszych tygodni życia.