Robienie zakupów Uroda i kosmetyki

Maski nawilżające do włosów – kiedy zaleca się ich używać?

Jeśli chcesz kupić maski do włosów, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Włosy wystawione są na działanie wielu destruktywnych czynników. Na ich wygląd źle wpływają m.in. częste zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, ekstremalne temperatury lub słońce. Jednakowo szkodliwe jest użycie nieodpowiednich kosmetyków, koloryzacja, zasypianie z mokrymi włosami czy też stylizacja za pomocą prostownicy lub suszarki. To powoduje, że włosy wymagają stałej pielęgnacji. O ile zniszczenia nie są zbyt duże, możemy do tego użyć odżywki. Często jednakże ten kosmetyk okazuje się niewystarczający.

Maski do włosów a odżywki – różnice

Naturalne maski do włosów regenerują dużo intensywniej niż zwykłe odżywki. Lepiej także chronią włosy. Specjaliści często porównują je do „posiłku” dla włosów – są źródłem substancji odżywczych, które pozwalają na odbudowę nawet najbardziej uszkodzonych włosów. Maski do włosów odróżnia od odżywek sposób aplikacji – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. Aby dotarły w głąb komórek skóry oraz włosów, należy je wypłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najlepiej powtarzać to nie częściej niż raz w tygodniu.

Maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji wpływających na poprawę kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego preparatu, pojedyncze składniki mogą być zestawione tak, żeby chronić włosy przed szkodliwymi czynnikami (np. promieniami UV) albo by je zregenerować. W tym celu wykorzystuje się takie substancje jak silikony, keratyna czy różnego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów zawierają oprócz tego ekstrakty roślinne (między innymi z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]