Citroen części zamienne, oryginalne części Citroen
Robienie zakupów Zagadnienia motoryzacyjne

Które części zamienne Citroena kupujemy najczęściej?

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci lubiana przez polskich kierowców. Jej samochody w kraju nad Wisłą są cenione ze względu na przystępną cenę, szeroką dostępność i w szczególności za dużą ilość warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą powodzeniem cieszą się takie modele jak Jumper, C1, C2, C3, C-Crosser, C-Elysse, Saxo, Nemo, Xsara i Xantia. Oczywiście, podobnie jak pojazdy pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, więc posiadacze samochodów od francuskiego producenta powinni być gotowi na to, iż prędzej czy później będą musieli kupić części zamienne.

Części Citroen, które często kupujemy

To, które części z reguły pierwsze odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. Na początku warto na pewno wspomnieć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku normalnej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim płyn chłodniczy, olej silnikowy, płyn hamulcowy oraz czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, wymagają także moduły układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Gdzie wygodnie i niedrogo zdobyć części do Citroena?

Najlepszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich manufakturach, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co niekorzystnie oddziałuje na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W związku z tym posiadacze aut Citroen części zamienne powinni nabywać w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do francuskich samochodów. Jeżeli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszelkie niezbędne części można nabyć przez internet.

Dane adresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]