Branża budowlana Robienie zakupów

Kontenery na złom i gruz – niezastąpione na placach budowy

Więcej informacji o kontenery produkcja

Nie wszystkie śmieci powinny trafić do pojemników na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to najczęściej tych, które są wytwarzane w trakcie różnych renowacji i prac budowlanych, a także odpadów industrialnych. Należy je odwozić do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednakże wyniknąć trudności powiązane z składowaniem oraz transportem śmieci. Żeby ich uniknąć, należy zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – typy

Najpopularniejsze kontenery otwarte są przystosowane do gromadzenia i przewozu gruzu, opakowań, starych mebli i podobnych odpadów. Poza tym w użyciu są również kontenery uszczelniane, które bardzo dobrze sprawdzają się przy wywozie nieczystości płynnych i półpłynnych (między innymi tych generowanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są też wymagane w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, takie jak trociny, wióry metalowe bądź granulaty. Ich załadunek ułatwia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze do przewożenia są oczywiście kontenery rolkowe, wyposażone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na odpady – dla firm budowlanych i ekip sprzątających

Adresatami oferty producentów kontenerów na odpady są rozmaite firmy. Wśród nich można wymienić m.in. przedsiębiorstwa budowlane, firmy sprzątające oraz parające się opróżnianiem mieszkań, jak również wszelkiego rodzaju zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na odpady decydują się podmioty świadczące usługi wywozu gruzu oraz odpadów o niestandardowych gabarytach. Użyczają je one klientom, a po wypełnieniu transportują do miejsca legalnego ich przechowywania bądź recyklingu.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]