bluzy sportowe, bluza sportowa
Robienie zakupów Sport, hobby, rekreacja

Komfort i wysoka wytrzymałość – cechy bluz sportowych

Każdy kto codziennie trenuje na pewno zauważył, że tylko dobra odzież sportowa umożliwia taką aktywność w pełnym komforcie. Wybierając zestaw do ćwiczeń, szczególnie tych na świeżym powietrzu, jak gra w tenisa, jogging lub jazda na rolkach, nie zapominajmy o zakupie bluz sportowych.

Bluzy sportowe oraz bluzy lifestyle – główne różnice

Modele bluz z suwakiem, kapturem oraz bez od lat są już stałym elementem codziennego ubioru. Nie zadziwiają nawet w zakładach pracy, w których dotąd obowiązywał ścisły dress code. Bluzy uważane są za odzież typu lifestyle, bo są wygodne i nie ograniczają ruchów, a zastosowanie w nich grubszych tkanin sprawia, że to znakomite odzienie wierzchnie na jesień i późną wiosnę. Bluzy sportowe, aczkolwiek posiadają bardzo podobny fason, poniekąd różnią się od bluz lifestyle. Te ostatnie z reguły wytwarzane są w 100% z bawełny bądź bawełny z kilkuprocentowym dodatkiem m.in. elastyny. Bluzy sportowe natomiast nieraz zrobione są tylko z poliestru. Jest to nadzwyczaj odporna na uszkodzenia tkanina syntetyczna, która nie ulega zbyt szybko rozciąganiu i jest mniej podatna na rozdarcia. Dlatego też jest świetna do produkcji odzieży sportowej, która musi być wytrzymała na ogromne przeciążenia oddziałujące na nią podczas wytężonego treningu. Ponadto poliester efektywnie odprowadza wilgoć ze skóry, wobec tego trenujący nie spędza kilku godzin w wilgotnej od potu odzieży.

Bluzy sportowe kupuj w sklepach oficjalnych dystrybutorów

Szukajmy głównie odzieży od najlepszych producentów. Istotnie, musimy wówczas przygotować się na wyższy koszt takiej bluzy, lecz w zamian mamy wysokiej klasy wyrób z wytrzymałych tkanin, który zapewne posłuży nam przez dłuższy okres. Jeśli jakiś rodzaj bluzy sportowej ma swoje specjalne zastosowanie, nie jest wskazane ubierać zamiast niej casualowej odzieży, np. bluzy bramkarskie mają posiłkowe protektory na łokciach ochraniające bramkarza w trakcie parad, z kolei bluzy dla biegaczy mają wysoki kołnierz, który osłania przed podmuchami wiatru. By być pewnym, że nabywamy oryginalny towar, róbmy zakupy w sklepach firmowych bądź prowadzonych przez oficjalnych hurtowników, które oferują szeroki asortyment bluz sportowych damskich, męskich i dla dzieci.

Dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]