Robienie zakupów Żywność

Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Chcesz zamówić kapsułki z kawą? Wejdź na cafessima.pl.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go przeważnie w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki do kawy porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną wybieramy się przeważnie do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne latte, macchiato czy cappuccino. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki do kawy? W zasadzie dlatego, że posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się idealnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki do kawy to też nie jest duży koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to często ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich olbrzymią zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne niepokoje. Dzisiaj do wszystkich wziętych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można nabyć kompatybilne kapsułki.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]