Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Jaki kolor rolet okiennych wybrać?

Rolety okienne, ścienne lub sufitowe wyliczane są w każdym sezonie wśród trendów na modne i nowoczesne zaaranżowanie pomieszczenia. Atutem rolety okiennej jest jej uniwersalność oraz mnogość kolorów i wzorów. Czy to rozwiązanie zda egzamin w każdym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety – dobierz je do stylu mieszkania?

Dobry producent posiada w swojej ofercie kilka, a czasem kilkadziesiąt wersji kolorystycznych rozmaitych typów rolet okiennych. Rolety dzień noc, mini i zebra są dostępne w szerokiej palecie barw.
Dopasuj odcień podobny do Twojego wnętrza lub postaw na barwę w kolorze przeciwnym do mebli, ścian oraz dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która z reguły się sprawdzi, to szarość, czerń, biel i beże. Szczególnie szara barwa jest elegancka i efektowna, a przy tym wspaniale rozświetla i powiększa optycznie wnętrza.

Standardowe wymiary rolet okiennych

Wymiary typowych rolet okiennych określane są pomiarem według proporcji szerokość x wysokość. Producenci oferują rozmiary od 35 do 140 cm szerokości i od 116 do 230 cm wysokości. Takie rolety pasują do okien o typowych wymiarach.

Rolety okienne na wymiar

Dla osób, które pragną założenia rolet, ale posiadają okna w nieszablonowym rozmiarze, wspaniałym wyborem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeżeli zatem dostępne w sklepach rolety nie będą pasować wielkością do Twoich okien, to innym rozwiązaniem jest roleta sufitowa, ścienna lub usługa nieodpłatnego zwężania rolet.