bryczesy, bryczesy do jazdy konnej
Robienie zakupów Sport, hobby, rekreacja

Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Jazda konna wymaga nie tylko godzin pracy, dużych pokładów cierpliwości i wielu wyrzeczeń, ale także odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi dotykają do siodła, co minimalizuje ryzyko otarć naskórka. Dobrze wykonane spodnie bryczesy powinny być elastyczne i ciasne, a zarazem nie krępować ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wykonane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec poczuje pełną swobodę.

Jak dobrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała dżokeja i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując właściwych spodni jeździeckich należy upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wytworzony z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych materiałów zapewniających solidną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje też łydki i uda, lub kolanowy. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort termiczny podczas jazdy. Znaczenie mają także walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek i liczne kieszenie.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]