Robienie zakupów

Grille gazowe – smakowi te potrawy bez popiołu

Sprzętem, który Polacy coraz częściej nabywają, jest niewątpliwie grill gazowy. Znakomicie sprawdza się do grillowania zarówno pysznych kiełbasek, jak i chrupiących steków. Jakiego rodzaju grill gazowy opłaca się kupić?

Dlaczego warto nabyć grille gazowe?

Nie musimy się już przejmować kupowaniem brykietu drzewnego i długotrwałym rozpalaniem grilla. Korzystając ze sprzętu gazowego zgrillujemy mięso w sposób wyjątkowo prosty i bez niepotrzebnego bałaganu. Niewielki grill doskonale sprawdza się na tarasie, czyli zawsze tam, gdzie dysponujemy skromną przestrzenią. Zasilany na pojemniki gazowe czy też praktyczne naboje, grill gazowy posiada też funkcjonalne pokrętła, umożliwiające regulację temperatury. Tego typu grille są przenośne i bez problemu weźmiemy je ze sobą nawet na wyjazd. Wyprodukowane ze stali elementy są wręcz nie do zdarcia i łatwo utrzymamy je w ładzie. Warto także zaopatrzyć się w funkcjonalne akcesoria, np. rezerwowy ruszt, pomocne miseczki na tłuszcz czy specjalne łopatki do mięsa.
Jednymi z popularnych i znanych wśród polskich użytkowników producentów dużych i małych grilli gazowych są marki Weber, Broil King oraz Campingaz.

W jaki sposób serwisować grill gazowy?

By grill gazowy funkcjonował bez szwanku jak najdłużej, należy systematycznie poddawać go konserwacji przez doświadczonych techników. Nie możemy na własną rękę demontować składników sprzętu, bo grozi to awarią. Jeśli chcemy być pewni, że nasze urządzenie spełnia wyśrubowane normy, nie nabywajmy go w supermarketach, tylko w profesjonalnych salonach. Zwróćmy również uwagę, by z uwagi na bezpieczeństwo użytkować grill gazowy jedynie na wolnym powietrzu, inaczej może to być przyczyną zatrucia. Jeżeli będziemy stosować się do zaleceń fachowców, urządzenie posłuży nam przez kilkanaście lat.