Branża budowlana Robienie zakupów

Dobierz rolety do każdego okna – rolety na zamówienie

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przyzwyczajeni są do zasłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, lecz także pozwala to regulować ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczeń mieszkalnych. Zwykle do zasłaniania okien korzystamy z firanek i zasłon, jednak w ostatnich latach decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie modele rolet wewnętrznych są dostępne w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych dostępny jest szeroki wybór różnych typów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych czy ściennych. W większości z nich dostaniemy również wszystkie niezbędne akcesoria, czyli rozety, kółka z żabkami, karnisze metalowe czy wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym sklepie możemy złożyć cały zestaw niezbędny do założenia rolet. Natomiast to, jakie rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, by robić przemyślane zakupy. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niewielkich oknach, jednak nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich dość łatwo osiada kurz, gdyż produkowane są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod Twoją kontrolą

Do regulacji dopływu światła do mieszkania służą rolety dzień i noc. Sprawdzą się praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a nawet w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające pozwalają na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ zrobione są z tworzywa, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i zdarzyć się może, że rolety w rozmiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Pamiętajmy jednak o tym, by dobrze zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą mało estetyczne. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonaliście.