Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Czym się różni roleta ścienna od okiennej?

Pragniesz o roletach w swoich pokojach, ale wydaje się to niemożliwe, gdyż nie można ich umocować na oknie? Nie wszystko stracone. Dla ludzi takich jak Ty stworzono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na ścianie lub suficie. W jakich sytuacjach warto postawić na ten rodzaj rolety? Gdzie rolety ścienne wewnętrzne sprawdzą się najlepiej?

Rolety ścienne gładkie

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model produkowany z gładkiej tkaniny. Ten typ rolety ma najczęściej półzaciemniający poziom. Wpuszcza część promieni słonecznych do wnętrza, a jednocześnie chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Zaletą tych rolet jest prosta instalacja na suficie lub ścianie. W porównaniu do rolet okiennych nie wymagających wiercenia, śrub czy też szczególnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wymagają wykonania 2-ch otworów, które będą utrzymywać rolkę rolety.
Inną, istotną różnicą między roletami okiennymi i ściennymi, jest odległość rolety od szyby. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą osłonę przed światłem i nagrzewaniem zapewnia. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety okienne, z tego powodu zaleca się montować je w mieszkaniach, do których powinno docierać więcej promieni słonecznych.

Rolety ścienne dzień noc

Drugim rodzajem rolety ściennej jest jej model dzień i noc. Tutaj poziom przepuszczalności promieni słonecznych jest zależny od gęstości splotu materiału i gramatury tkaniny, z której wyprodukowano roletę. Rolety dzień noc typu zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich unikatowy charakter, dzięki strukturze z skrzyżowanych pasków, sprawia, że odnajdą się w stylowych, nowoczesnych pomieszczeniach. Rolety dzień noc wytwarza się w wariancie ściennym i okiennym. Zależnie od potrzeb czy typu okna można wybrać jedną z tych opcji. Roletyścienne dzień i noc rekomendujemy w szczególności do nietypowych ram okiennych, składających się z kilku kwater.