Robienie zakupów

Czym jest antena SAT?

Znajdź antenę SAT

Znaczna część z nas ma w swoim mieszkaniu telewizor. Mimo tego, że coraz częściej uprawiamy sport, lubimy czasami zobaczyć interesujący serial bądź dokument telewizyjny. Aby odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie specjalnej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą na ten moment można zakupić bez trudu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Pojęcie antena SAT oznacza świetnie znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej parę razy w życiu. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która na ogół nazywana bywa talerzem. Ten rodzaj anteny umożliwia odbiór sygnału , który nadawany jest przez satelity telekomunikacyjne. Za sprawą anteny SAT można więc odbierać nadal nadzwyczaj lubianą w Polsce telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez niektórych widzów w miejsce kablówki . Jest to rezultatem tego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wymienić można parę typów anten satelitarnych. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne i panelowe. Anteny SAT wyróżniają się konkretnymi właściwościami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Obecnie w przeważającej liczbie przypadków konsumenci stosują jednak modele mające średnicę od 18 do 35 cali. Anteny produkowane są tak, aby nie niszczały w efekcie działania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, wysokie oraz niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich kondycję. Wysokiej klasy antena SAT będzie mogła być użytkowana długi okres czasu.

Co poza anteną SAT jest wymagane do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem potrzebnym do tego, żeby bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej trzeba również zaopatrzyć się w specjalny uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie umocowana we właściwej pozycji. Potrzebny jest również konwerter (dwupasmowy lub działający na pojedynczym paśmie), odbiornik satelitarny i kabel koncentryczny.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]