Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Co to jest roleta podgumowana?

W najupalniejsze miesiące w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem są rolety podgumowane. W upalne lato i słoneczną wiosnę przed wyjściem z domu zaciągnij okna roletą podgumowaną i po powrocie raduj się chłodnym, nienagrzanym wnętrzem, idealnym do wypoczynku. Ten rodzaj rolety w pełni nie przepuszcza promieni słonecznych. Jak działa roleta podgumowana? W których wnętrzach sprawdzi się najlepiej? Sprawdziliśmy.

Charakterystyka rolet podgumowanych

Główną zaletą rolety podgumowanej jest fakt, iż powoduje ona całkowite zaciemnienie wnętrza. Gruba guma na rolecie nie dopuszcza promieni słonecznych do pokoju, co powoduje, że wnętrze się nie nagrzewa. Zwykle w sezonie letnim utrzymanie w pomieszczeniach przyjemnej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie posiadasz klimatyzatora, to kup ten model rolety. Rolety podgumowane zwykle są wybierane do wnętrz, takich jak łazienka czy kuchnia, ale również do silnie nasłonecznionych pokoi. Nic nie przeszkadza, by były dekoracją Twojego salonu lub sypialni.

Jaką roletę podgumowaną kupić?

Rolety podgumowane zwykle dostępne są w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeśli chcesz znaleźć przesłonę do nasłonecznionego albo mocno oszklonego wnętrza, to ten model spisze się idealnie. Także pokoje, w których szukasz prywatności lub całkowitego zaciemnienia, takie jak salon, sypialna czy gabinet, to świetne wnętrza dla rolety podgumowanej.
Dopasuj kolor rolety do innych detali wnętrza lub wybierz model w zupełnie kontrastujący z nimi. Rolety mogą być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem pomieszczenia, jakkolwiek wiele zależy od Twojej kreatywności i pomysłu na ich aranżację.