Robienie zakupów Wyposażenie i urządzanie mieszkania

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Jeśli potrzebujesz okiennic wewnętrznych, koniecznie sprawdź skyshutters.pl.

Urządzając dom, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Zwykle decyzja pada na szablonowe aranżacje, a więc firanki oraz zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Na okna, ale również na drzwi szafy – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, dzięki czemu można łatwo je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od kaprysu domowników. Wytwarza się je z polichlorku winylu (PCV), płyt pilśniowych, jak również z listw drewnianych. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się głównie na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w naszych domach wykorzystuje się wciąż dość rzadko, ale gros osób zapewne w kinie lub w telewizji, gdyż tego rodzaju okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich i południowych Stanach USA.

Czy warto zdecydować się shuttersy?

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko znakomicie wyglądają, ale mają także praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można w pasywny sposób regulować użycie promieni słonecznych: latem ograniczać gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a w zimne – utrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma zwykle przeszkód, by umieścić je na większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nader atrakcyjny wygląd, zatem zwiększają wartość posesji. Wypada też podkreślić, że okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez użycia sznurów, co właściciele psów i kotów lub rodzice dzieci, które poplątać sterczące linki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]