Branża budowlana Robienie zakupów

Cegła ozdobna – na komin, na elewację na ścianę w pokoju

Klinkierem określamy odmiana cegły dekoracyjnej, którą można użyć zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Czym się charakteryzuje i dlaczego jest współcześnie tak szeroko wykorzystywana w budownictwie?

Zalety klinkieru elewacyjnego

Klinkier to po prostu wypalane w wysokiej temperaturze płytki ceglane, które charakteryzują się dużą odpornością na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Płytki z cegły od wielu dekad znajdują zastosowanie jako element wykończenia mieszkań i domów – mogą być użyte między innymi jako wewnętrzne płytki elewacyjne lub cegła na komin. Klinkier jest stosowany również na podokienniki, cokoły, naroża, a także pozostałe części budynków i wspaniale pasuje zarówno do budynków wzniesionych w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu.
Elewacja klinkierowa prezentuje się bardzo estetycznie i jest odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne – śnieg, promieniowanie słoneczne, deszcz czy niską temperaturę. Klinkier elewacyjny utrzymuje się więc przez lata w nienaruszonym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru posiadają również inne atuty – użycie naturalnego surowca sprawia, że są one odporne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Wewnętrzne płytki klinkierowe i klinkier na elewację

Cegła dekoracyjna użyta na ścianie zewnętrznej domu nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i odróżni go od innych. Z kolei klinkier użyty jako wewnętrzna elewacja zaakcentuje styl, w którym utrzymane są pokoje – doskonale nada się do wnętrz inspirowanych przestrzenią nowojorskiego loftu. Doskonałej jakości płytki ceglane można kupić w wielu składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.