Branża budowlana Robienie zakupów

Cegła klinkierowa – kolory na miarę każdego projektu

Cegła elewacyjna to modny element budowlany, który jest nadzwyczaj odporny na uszkodzenia, służy jako dekoracja, a jednocześnie powoduje, że budynek wyróżnia się od innych. Z jakiego powodu cegła ręcznie formowana jest tak popularna i gdzie się ją stosuje? Jakie barwy może przybierać ozdobny klinkier?

Cegła klinkierowa – stosowanie

Naturalne cegły klinkierowe wywołują zachwyt swoim niepowtarzalnym designem i mogą być użyte zarówno na zewnątrz budynków, jak i w środku. Cegły klinkierowe znakomicie dekorują domy, a także nadają im klasyczny i ponadczasowy charakter. Ich chropowata powierzchnia świetnie pasuje do nieruchomości utrzymanych zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Z kolei klinkier na komin cechuje duża wytrzymałość i bardzo dobrze radzi sobie ze zmiennymi temperaturami. Klinkierówka może też być użyta na ściany wewnętrzne mieszkania, a także do wykończenia wytrzymałego i pięknego blatu czy zabudowania kominka – możliwości jest wiele!

Klinkierowa cegła na elewację – postaw na kolory

Klinkierową cegłę na elewację cechuje trwałość, niska nasiąkliwość oraz odporność na negatywne czynniki zewnętrzne, co powoduje, że jest chętnie wykorzystywana w budownictwie. Aczkolwiek parametry techniczne to nie jedyne plusy, jakie posiada cegła klinkierowa. Jej barwy pozwalają na uzyskanie niepowtarzalnego efektu wizualnego – cegły mogą osiągać odcień czerwieni, pomarańczu, beżu, brązu, żółci, a po dodaniu glinki w kontrastowym kolorze także wiele innych, łącznie z różowym czy niebieskim. Taka elewacja prezentuje się wyjątkowo i sprawia, że dom jest niepowtarzalny!