Robienie zakupów

Cechy profesjonalnych mopów do mycia podłóg

Chcesz nabyć mop płaski? Zobacz tutaj

Mycie podłogi wydaje się bardzo łatwym obowiązkiem – potrzebne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o znaczną powierzchnię lub ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Mopy profesjonalne – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwa czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej zależy chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy także pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut decyduje o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o dużej powierzchni – na przykład sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów.

Akcesoria do mopów profesjonalnych

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć posadzki. Niemal jednakowo istotne są także dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość musi być proporcjonalna do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie zbyt dużym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane znacznie upraszcza i przyspiesza czyszczenie podłóg. W czasie czyszczenia rozległych powierzchni warto wybrać zestaw wiadro plus mop.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]