Robienie zakupów Sport, hobby, rekreacja

Buty jeździeckie – jakie wybrać?

W tym miejscu kupisz buty jeździeckie

Jeździectwo z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie jest to zadziwiające – szczególnie, jeśli zna się liczne atuty tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: polepszenie kondycji, rozwój wszystkich partii mięśniowych, a także ćwiczenie odpowiedniej postawy. Poza tym ma pozytywne działanie na samopoczucie: podnosi poczucie odpowiedzialności, wspiera zacieśnianie bliskich relacji i niweluje napięcie. Aby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy właściwie wybrać strój i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – zabezpieczenie części lub całej nogi

Wyróżnia się 2 główne typy butów jeździeckich: oficerki i sztyblety. Te drugie sięgają nieco powyżej kostki – są zatem wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś obuwie niezwykle wysokie, sięgające za kolano. Dlatego zapewniają ochronę większej powierzchni nogi, zmniejszając zagrożenie powstawania zadrapań czy siniaków. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jednak decydując się na ich zakup, warto pamiętać o tym, by zaopatrzyć się również w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z jakich materiałów są robione buty jeździeckie?

Nabywając buty jeździeckie, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z którego zostały one wyprodukowane. Na rynku dostępne jest obuwie zrobione ze skóry i jej przeróżnych zamienników. Skóra jest z pewnością droga, mimo to opłaca się ją wybrać z uwagi na większą trwałość oraz możliwość dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Polecane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i szybciej osiąga docelowy kształt. Bydlęca skóra pod tym względem wypada nieco gorzej, lecz jej przystępna cena jest dużą atutem.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]