Robienie zakupów Uroda i kosmetyki

Bursztyn w biżuterii

Jeśli poszukujesz biżuterii z bursztynem, odwiedź tę stronę

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – zarówno wśród młodych ludzi, jak i nieco starszych osób. Jej popularność nie powinna bądź co bądź zaskakiwać – bursztyn jest wszak jednym z najładniejszych surowców, a swoboda jego preparacji sprawia, że wytworzone z niego naszyjniki mogą dopasować się do aktualnych mód. Żeby cieszyć się jej właściwościami, powinniśmy o jantar odpowiednio się zatroszczyć. Jak? Przeczytajcie stworzony przez nas artykuł.

Gdzie przechowywać biżuterię z bursztynem?

Jantar to niezwykle delikatny materiał – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie powinna być przechowywana w odpowiednich warunkach. Jantarowy wisiorek powinniśmy owinąć jedwabną szmatką, a potem dokładnie zapakować w plastikowy worek i umieścić w drewnianym pudełku. Musimy również pamiętać, by w pojedynczej paczce nie trzymać dwóch ozdób – mogą się bowiem porysować.

Konserwujemy biżuterię z bursztynem

Bursztyn nie znosi mocnych preparatów chemicznych. Słuszniej zatem postąpimy, wybierając do jego czyszczenia delikatniejsze specyfiki – między innymi mleczko migdałowe lub mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona miękką szmatką, lekko zwilżoną wodą – w żadnym wypadku nie możemy użyć jej zbyt wiele.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Znalazłeś w piwnicy starą biżuterię z bursztynem? Zapewne nadal jest piękna, ale widać jej wiek. Czy można ją odrestaurować? Podchodząc do tego sam, możesz jedynie pogorszyć jej stan – warto zatem powierzyć ją złotnikowi.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]