Branża budowlana Robienie zakupów

Blacha trapezowa na dach

Więcej szczegółów o blachach trapezowych.

Blachy trapezowe tworzą trwałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być używane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Blachy trapezowe dachowe – niedrogie a jednocześnie mocne pokrycie

Nazwa blach trapezowych wywodzi od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej układania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Materiał jest ceniony również z uwagi na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie pociągają za sobą znacznych kosztów. Z uwagi na niską cenę materiału i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej używana do wykonywania pokryć dachowych i może być wspaniałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek. Rozwiązanie to cechuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrej kondycji przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie może być zamontowana blacha trapez?

Blacha trapezowa rewelacyjnie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Najlepiej prezentuje się na obiektach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być również wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych okoliczności nie można stosować standardowych dachówek ceramicznych. Blacha trapez będzie również bezbłędnie prezentować się jako uwieńczenie składnic, garaży albo obiektów gospodarczych. Blachy trapezowe dachową wypada zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy pewność, że materiał jest najwyższej klasy i spełni nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę barw blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, np. systemy rynnowe.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08