Branża budowlana Ciekawostki i porady Robienie zakupów

Balustrady balkonowe drewniane i ze stali – co jest teraz modne?

Jeśli chcesz zamówić balustradę drewnianą, koniecznie sprawdź rabwood.sklep.pl/pl/c/Balustrady-balkonowe/17.

Kiedy kupujemy mieszkanie zwykle nie mamy nic do powiedzenia w kwestii estetyki balkonu, gdyż wysokość i wygląd barierek został już z pewnością wybrany przez dewelopera. Natomiast gdy wznosimy własny dom mamy sposobność samodzielnie zadecydować o tym, jak ostatecznie będzie wyglądać nasz balkon albo taras.

Balustrady na balkon muszą spełniać wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa ich eksploatacji

Na to która balustrada na balkon najlepiej sprawdzi się w nowo zaprojektowanym domu ma wpływ wiele czynników. To w szczególności budowa balkonu – inne barierki zdadzą egzamin na balkonie zaplanowanym na bazie prostokąta, inne z kolei na balkonie skonstruowanym na planie prostokąta, inna natomiast na niesłychanie modnych w ostatnich latach owalnych balkonach. Rozsądnie jest przedłożyć swoje oczekiwania architektowi, który sporządza projekt budowlany domu i wspólnie z nim ustalić finalny wygląd balkonu. Architekt niewątpliwie zadba o to, aby projekt odpowiadał wszystkim zaleceniom dotyczące bezpieczeństwa ich eksploatacji, między innymi określi optymalny rozstaw tralek, a w dalszej kolejności znajdzie rozwiązania estetyczne pasujące do charakteru obiektu.

Rodzaje balustrad balkonowych i na taras

Architekci mogą do swoich projektów dobierać z kilku rodzajów balustrad balkonowych wytworzonych z różnorodnych materiałów: z drewna, z kamienia, z cegieł, a nawet szkła. Współcześnie przeważnie używa się z balustrad wytworzonych z czarnej stali, które najlepiej pasują do prostych form królujących w nowoczesnym budownictwie. Modnym trendem jest wykorzystanie jako wypełnienie przęseł na balkonach nie metalowych tralek, a przezroczystych i mlecznych płyt ze szkła albo siatki. Metalowe balustrady jednak nie da się dopasować do tradycyjnego góralskiego budownictwa, gdzie istotne są balkonowe balustrady z drewna, aby wzornictwo domu zachowało równowagę. Drewniane balustrady sprawdzą się również znakomicie na tarasie domku letniskowego bądź domku na działce. Drewniane tralki i poręcze pokryte wysokiej jakości środkami chroniącymi przed działaniem wody są w stanie zachować się w idealnej kondycji przez lata.
Miejmy na względzie to, że podczas zakupu balustrady balkonowej, nieważne czy stalowej czy z drewna, należy kierować się przede wszystkim jakością, a nie jej kosztem. Nadrzędnym zadaniem balustrady jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, a to jest bezcenne.

Dane adresowe:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]